Wspólnota Chrześcijańska Metanoia Strona Główna Wspólnota Chrześcijańska Metanoia  
  Forum Wspólnoty Chrześcijańskiej Metanoia-Eucharystyczny Płomień      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
anty-ewangelizacja
Autor Wiadomość
Madzia 
zaglądacz

Poziom: 10
HP: 2/230
 1%
MP: 110/110
 100%
EXP: 3/22
 13%
Wysłany: 2015-10-08, 14:11   anty-ewangelizacja

Ku przestrodze...

Otóż mam głęboko w głowie świadectwo jednej dziewczyny z Odnowy w Duchu świętym z Samarytanki, która dzieliła się na temat ewangelizacji... a raczej jej braku. Pan jej pokazywał pewną osobę, chłopaka, aby poszła do niego i ogłosiła mu 4 prawa życia duchowego. Ale ona zwlekała - odkładała to na później, choć Pan nalegał. W końcu gdy się zdecydowała, dowiedziała się, że ów chłopak zginął właśnie w wypadku samochodowym...

Taki fragment Pisma świętego przychodzi mi do głowy, myślę, że można go tutaj przywołać: "Synu człowieczy, ustanowiłem cię stróżem nad pokoleniami izraelskimi. Gdy usłyszysz słowo z ust moich, upomnisz ich w moim imieniu. Jeśli powiem bezbożnemu: Z pewnością umrzesz, a ty go nie upomnisz, aby go odwieść od jego bezbożnej drogi i ocalić mu życie, to bezbożny ów umrze z powodu swego grzechu, natomiast Ja ciebie uczynię odpowiedzialnym za jego krew. Ale jeślibyś upomniał bezbożnego, a on by nie odwrócił się od swej bezbożności i od swej bezbożnej drogi, to chociaż on umrze z powodu swojego grzechu, ty jednak ocalisz samego siebie. Gdyby zaś sprawiedliwy odstąpił od swej prawości i dopuścił się grzechu, i gdybym zesłał na niego jakieś doświadczenie, to on umrze, bo go nie upomniałeś z powodu jego grzechu; sprawiedliwości, którą czynił, nie będzie mu się pamiętać, ciebie jednak uczynię odpowiedzialnym za jego krew. Jeśli jednak upomnisz sprawiedliwego, by sprawiedliwy nie grzeszył, i jeśli nie popełni grzechu, to z pewnością pozostanie przy życiu, ponieważ przyjął upomnienie, ty zaś ocalisz samego siebie". (Ez 3, 17-21)

JaninaK 
zaglądacz

Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 17/22
 77%
Wysłany: 2015-10-08, 21:57   

Kurcze to nie żarty a ja mam w sercu jeszcze kilka przynagleń do ogłoszenia 4 Praw.... . Dzięki za to świadectwo.

Kamys 
zerejestrowany

Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 11/11
 100%
Wysłany: 2015-11-06, 10:56   

Witam.
Ze swojej strony mam takie świadectwo, że w moim przypadku czasem aż się wyrywa, by głosić Słowo Boże tj. na przykład 4 prawa życia duchowego. Nie robię tego często, czasem się udaje :) . Gdy zwlekam to pojawia się takie ziewanie albo niepokój. Mam też lekkiego doła, jeśli ustąpię z pola walki. Raz jak jechałem na ewangelizację, jeszcze w autobusie, dojeżdżając do naszego budynku na kociej, chciałem coś ogłosić, ale wystraszyłem się no i niestety chwyciła mnie taka krótka depresja, to był wyjątkowo trudny stan. Wierzę w duchu, Duch Święty przekonuje mnie, że jakbym się przełamał byłbym bardzo szczęśliwy. Głód Boga wierzę jest wielki. Takie szczęście z nieba przychodziło już nie raz, kiedy jednak zdobyłem się na odwagę i ogłosiłem. Podobny stan szczęścia mam po takim solidnym uwielbieniu Pana Boga. Tak więc nie wahajcie się kochani, idź i głoście. Nie bójcie się też porażki, że to jakiś ciężki grzech, bo przecież cały czas trwają akcje ewangelizacyjne : ) i kościoły są widoczne i otwarte dla każdego. Zróbcie to dla szczęścia swojego i innych, wspomagając swoich braci i siostry w potrzebach na bieżąco!
Pozdrawiam was kochani!

Maryla 
domownik

Poziom: 17
HP: 6/630
 1%
MP: 301/301
 100%
EXP: 20/41
 48%
Wysłany: 2015-11-06, 17:57   

:]

Kamys 
zerejestrowany

0%
 100%
 100%
Wysłany: 2015-11-07, 22:25   

Zadowolona jesteś z krzywdy kolegi : p? Pan doświadcza i karci, ale potem jest wielkie szczęście. Co chcesz dodać? Wiem, że i ty zaznałaś pięknego szczęścia z ewangelizacji : )

Maryla 
domownik

Poziom: 17
HP: 6/630
 1%
MP: 301/301
 100%
EXP: 20/41
 48%
Wysłany: 2015-11-08, 16:32   

Hej Rafał, Dałam uśmiech nie dlatego ,że się wyśmiewam z tego co napisałeś, ale jako gest solidarności w przeżywaniu trudów ewangelizacyjnych bracie :)

Kamys 
zerejestrowany

0%
 100%
 100%
Wysłany: 2015-11-08, 22:32   

Ano. Przecież wiem. Tak tylko się śmieje :) Trudy to wielkie, ale jest trud uświęcony! Niech Słowo będzie zasiewane. Mam przeczucia faktycznie dużego głodu słowa, próbujmy mimo przeszkód. Wierzę, że się opłaci taka Metanoia dla świata. Mnie nikt jeszcze nie zewangelizował : ), no byli ludzie którzy zauważyli że mam różaniec i podziwiali moją modlitwę, ale żeby tłumaczyć co i jak i jakaś głębsza rozmowa z tego była to jednak nie. Teraz seminarium, czołem przyszłe ewangelizacje :) . Chłonę Słowo, jest to bardzo piękne i pełne pokoju doświadczenie. Pozdro!

Koras 
Moderator

Poziom: 44
HP: 591/6573
 9%
MP: 3138/3138
 100%
EXP: 141/204
 69%
Wysłany: 2015-11-10, 17:21   

ktoś kiedyś powiedział: "Nie ma złych ewangelizacji; są tylko te nie odbyte".
nie ustawajmy :)

http://www.metanoia.priv.pl/viewtopic.php?t=58

Odpowiedz do tematu