Wspólnota Chrześcijańska Metanoia Strona Główna Wspólnota Chrześcijańska Metanoia  
  Forum Wspólnoty Chrześcijańskiej Metanoia-Eucharystyczny Płomień      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
30.08.13
Autor Wiadomość
Basia D 
Moderator

Pomogła: 1 raz
Poziom: 32
HP: 110/2753
 4%
MP: 1314/1314
 100%
EXP: 30/111
 27%
Wysłany: 2013-09-02, 19:36   30.08.13

Spotkanie modlitewne: „Eucharystyczny Plomien “

30. sierpien 2013

Ewangelia wg. Sw. Mateusza 25, 14-30

Przypowiesc o talentach

Podobnie tez [jest] jak z pewnym czlowiekiem, który majac sie udac w podróz, przywolal swoje slugi i przekazal im swój majatek. Jednemu dal piec talentów, drugiemu dwa, trzeciemu jeden, kazdemu wedlug jego zdolnosci, i odjechal. Zaraz ten, który otrzymal piec talentów, poszedl, puscil je w obrót i zyskal drugie piec. Tak samo i ten, który dwa otrzymal; on równiez zyskal drugie dwa. Ten zas, który otrzymal jeden, poszedl i rozkopawszy ziemie, ukryl pieniadze swego pana. Po dluzszym czasie powrócil pan owych slug i zaczal rozliczac sie z nimi. Wówczas przyszedl ten, który otrzymal piec talentów. Przyniósl drugie piec i rzekl: "Panie, przekazales mi piec talentów, oto drugie piec talentów zyskalem". Rzekl mu pan: "Dobrze, slugo dobry i wierny! Byles wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cie postawie: wejdz do radosci twego pana!" Przyszedl równiez i ten, który otrzymal dwa talenty, mówiac: "Panie, przekazales mi dwa talenty, oto drugie dwa talenty zyskalem". Rzekl mu pan: "Dobrze, slugo dobry i wierny! Byles wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cie postawie: wejdz do radosci twego pana!" Przyszedl i ten, który otrzymal jeden talent, i rzekl: "Panie, wiedzialem, zes jest czlowiek twardy: chcesz zac tam, gdzie nie posiales, i zbierac tam, gdzies nie rozsypal. Bojac sie wiec, poszedlem i ukrylem twój talent w ziemi. Oto masz swoja wlasnosc!" Odrzekl mu pan jego: "Slugo zly i gnusny! Wiedziales, ze chce zac tam, gdzie nie posialem, i zbierac tam, gdziem nie rozsypal. Powinienes wiec byl oddac moje pieniadze bankierom, a ja po powrocie bylbym z zyskiem odebral swoja wlasnosc. Dlatego odbierzcie mu ten talent, a dajcie temu, który ma dziesiec talentów. Kazdemu bowiem, kto ma, bedzie dodane, tak ze nadmiar miec bedzie. Temu zas, kto nie ma, zabiora nawet to, co maA sluge nieuzytecznego wyrzuccie na zewnatrz - w ciemnosci! Tam bedzie placz i zgrzytanie zebów".

Rozwazanie:

Moi drodzy bracia i siostry,

Mozemy podziekowac naszemu Panu, bo my wszyscy otrzymalismy talenty od naszego kochajacego Boga. Musimy rozpoznac i rozwijac te talenty. Moga one byc rodzaju duchowego lub naturalnego. Jezli za pomoca laski Bozej bedziemy swoje talenty rozwijac , mozemy zrobic wspaniale rzeczy dla innych. Dwie rzeczy moga nastapic: po pierwsze, mozemy pomóc innym ludziom i czujemy, ze jestesmy potrzebni, a nasze zycie ma sens. Po drugie , bedziemy równoczesnie pozytywnymi ludzmi. Chce opowiedziec wam troche osobiste doswiadczenie: Kiedy bylem w seminarium, rozpoznalem moje powolanie do ewangelizacji i modlilem sie o to. Próbowalem z calych sil, aby promowac to powolanie i zrobic wszystko w tym kierunku. Teraz jestem bardzo szczesliwy, ze Bóg uzyl mnie jako swojego instrumentu do gloszenia królestwa Bozego.

Zycze wam spotkania modlitewnego, bogatego w laski i napelnionego moca Ducha Swietego.

Wasz brat w Chrystusie,

O. Joseph

Odpowiedz do tematu