Wspólnota Chrześcijańska Metanoia Strona Główna Wspólnota Chrześcijańska Metanoia  
  Forum Wspólnoty Chrześcijańskiej Metanoia-Eucharystyczny Płomień      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Sebastian- świadectwo
Autor Wiadomość
Sebastian D 
domownik

Poziom: 21
HP: 9/996
 1%
MP: 475/475
 100%
EXP: 12/56
 21%
Wysłany: 2009-11-26, 21:50   Sebastian- świadectwo

Czytasz tych kilka słów, ponieważ zawsze lubiłem damskie towarzystwo. Lubiłem spotykać się z dziewczynami, z nimi przebywać, chodzić do kina. Chciałem i do tego dążyłem, żeby z którąś z nich być bliżej, żeby w pewnym momencie móc zaproponować jej seks. Spotykałem się z nimi również dlatego, żeby w moim życiu, było więcej interesujących i ciekawych chwil. Jednak pomimo tego czułem się szaro w moim życiu. Zawsze chciałem się wyróżniać od innych, a jednak byłem bardzo podobny do moich kolegów. Nie piłem tylko czasami podpijałem, nie paliłem tylko od czasu do czasu się zaciągłem. Nie wyróżniałem się za bardzo. Jak większość moich znajomych, chodziłem co niedziele na eucharystie. Pochodzę z katolickiej rodziny i była to dla mnie tradycja. Jednak traktowałem Boga jako kogoś lub coś, co jest gdzieś bardzo daleko. Nie wpływał on znacząco na sposób w jaki żyłem, był kimś z figurki, z obrazka. Kimś nie zupełnie realnym.
Zmieniło się to w wyniku skutku spotkania się z moją znajomą. Otóż sześć lat temu, wracając ze szkoły do domu drogą, którą zwykle nie chodziłem, zobaczyłem plakat zapraszający na koncert. Wydawał się fajny. Miałem już iść dalej ale spotkałem koleżankę. Zapraszała, nalegała abym przyjechał zobaczyć. No, a to była taka koleżanka której się nie odmawia. Pojechałem. Po byłem tam trochę, faktycznie działo się tam kilka fajnych imprez. Wracając z koncertu spotkałem kościelnego, którego jako ministrant trochę znałem . On też zapraszał mnie na spotkanie z tymi ludźmi u nas w parafii, mówiąc: „Przyjdź, będą tam fajne dziewczyny”. Przyszedłem. Niedługo później opowiedzieli mi o Bogu, o którym przecież wiedziałem z lekcji religii i kościoła. Pomyślałem, że jeżeli to wszystko, co o Nim słyszałem jest prawdą, to ja nie wiem co mam dalej robić, pomyślałem nawet, że nie jestem jego godzien. Po chwili zastanowienia, postanowiłem po prostu uwierzyłem w niego. Było to 30 sierpnia 2003 roku.
Następne dni nie przynosiły jakiś wielkich zmian. Modliłem się i czytałem Pismo Święte. Po raz pierwszy w moim życiu zobaczyłem jak dzieją się cuda. Poznawałem Boga coraz bardziej. Pomimo tego pół roku później zacząłem zastanawiać się czy Bóg naprawdę istnieje. Myślałem o tym ostatnim pół roku i stwierdziłem prosty fakt. Stwierdziłem, że nie jestem w stanie zaprzeczyć tych wszystkich cudów i sytuacji nieprawdopodobnych, które miały miejsce. Może poszczególne mógłbym zaprzeczyć, ale z czystym sumieniem na pewno nie wszystkie. Tak uwierzyłem w Boga drugi raz.
Od tego momentu nigdy już w niego nie zwątpiłem, a On nie dał mi takiej okazji. Dzięki Bogu i temu co się o nim nauczyłem poznałem wartość kobiet i związku z nimi. Nie spotykałem się już z nimi po to, żeby czuć się lepiej. Powiedziałem mu, żeby On tą sprawą się zajął. I kiedy przestałem szukać, Bóg znalazł dla mnie idealną partnerkę, obecnie moją narzeczoną, a już niedługo moją żoną. Dzięki temu, ze w Niego uwierzyłem i w efekcie w moim życiu dzieje się wiele niesamowitych zdarzeń, przestałem odczuwać szarość w moim życiu. Teraz mam mniej czasu niż okazji, żeby robić rzeczy ciekawe i oryginalne. W tym wszystkim najważniejsze jest to, Bóg stał się realny w moim życiu. Przychodzę na spotkania z nim. Mówię Mu o tym co dzieje się w moim życiu, o tym jakie ma problemy i marzenia, a On choć nie zawsze od razu, odpowiada. Po prostu jest.
Ostatnio zmieniony przez Krzysiek 2012-08-02, 17:45, w całości zmieniany 1 raz  

Patryk 
ekspert

Poziom: 27
HP: 35/1795
 2%
MP: 857/857
 100%
EXP: 54/83
 65%
Wysłany: 2009-11-27, 12:42   

Zdziwił mnie początek twojego świadectra, a że znamy się już troche czasu myślę że to jest dwód na to że Bóg zmienia twoje życie. Alleluja!!!!
Nich Dobry Bóg Cię prowadzi :)

Krzysiek 
Administrator

Poziom: 38
HP: 217/4353
 5%
MP: 2078/2078
 100%
EXP: 26/153
 16%
Wysłany: 2009-11-30, 13:51   

Cytat:
Zdziwił mnie początek twojego świadectra,

No mnie też.. kurcze ale zdałem sobie sprawę, że tak mało Was znam. Czekam na resztę świadectw.. to mnie buduje. :)

DANIEL 
nowicjusz

Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 7/16
 43%
Wysłany: 2009-12-01, 15:01   

Dla mnie to też nowość, że Ty Seba pies na baby byłeś.
A teraz czekamy na Twoje wselicho z byłą feministką! A to dopiero dzieło Pańskie!

Trzymajcie się z Bogiem Oboje,

Koras 
Moderator

Poziom: 44
HP: 591/6573
 9%
MP: 3138/3138
 100%
EXP: 179/204
 87%
Wysłany: 2009-12-07, 14:48   

nic dodać, nic ująć :)

pozdro Seba, dobre świadectwo.

http://www.metanoia.priv.pl/viewtopic.php?t=58

Otisana 
domownik

Poziom: 23
HP: 24/1225
 2%
MP: 585/585
 100%
EXP: 2/65
 3%
Wysłany: 2011-10-01, 22:22   

Przyjemnie czyta się to świadectwo: otwarcia i przyjęcie Boga i przemiana życia, w tym wszystkim taki pokój i pokora.
Chwała Panu za Ciebie Sebastianie!
Dzięki :)
Chris Tomlin - We Fall Down https://www.youtube.com/watch?v=A9jhLNDfAKQ

Odpowiedz do tematu