CO JUŻ BYŁO, A CO JESZCZE BĘDZIE...

Za nami pierwszy miesiąc 2020 roku.
A w Metanoi za nami: Wieczór Wizji, dwa nauczania i post pierwocin. Płeć piękna miała jeszcze okazję uczestniczyć w dwóch spotkaniach Ezer (nie wiem dlaczego nie są tam wpuszczani dziennikarze?).
Cóż, skupię się więc na tym w czym uczestniczyłem jako świadek, a mianowicie na dwóch nauczaniach lidera Metanoi. Dotyczyły one naszej rzeczywistości, rzeczywistości pokazanej na przykładzie kilku etapów w życiu Dawida. A mamy dwie takowe:
*Chronos – to ogólny bieg czasu, to codzienności, tzw. zwykłe rzeczy;
*i Kairos – to ten szczególny i wielki moment w twoim życiu, moment w który wprowadza i przygotował cię Bóg; tam gdzie do tej pory było twoje „niemożliwe”. To czas poruszenia „MOVE” (hej, to brzmi znajomo!), czas kiedy Bóg mówi do ciebie „teraz!”.
Ten pierwszy – Chronos – wprowadza nas w Kairos, bo właśnie w czasie Chronos przygotowujemy się do Kairos. I jak to podsumował Krzysiek „Codzienność jest salą szkoleniową w kursie wielkości”. A w drugim nauczaniu wyłuszczył nam, że zanim Dawid doznał swojego Kairos, to nawet on uczył się wierności w małych rzeczach. I uczył się tego, że Bóg jest wierny, a on – Dawid – ma być wytrwały, a wtedy Bóg pokaże (w czasie jego Kairos) jakim to potężnym jest Bogiem.
Myślę, że wielu z nas nie dostrzega swojego Kairos. I nie dostrzega go tak bardzo, że aż umniejsza swój Chronos, tudzież się do niego zniechęca. Cóż, nawet jak nie dostrzegasz swojego indywidualnego Kairos, to jako Metanojczyk jesteś częścią „cyklicznego” Kairos, czyli Strefy Zero czy też Metanoia Camp. Owszem, część z nas bezpośrednio tworzy nowe rzeczy na kolejnych edycjach Strefy czy Campa: a to prowadzi uwielbienie, a to modlitwę, świadectwa czy też naucza. Ale to nie jest tylko ich Kairos, to Kairos całej wspólnoty! To jest nasze, czyli również twoje, wspólnotowe „niemożliwe”.
Jak zauważyliście początek roku odbył się u nas bez brexitu. My, wręcz przeciwnie, robimy co możemy dla zjednoczenia Kościoła. Jesteśmy bowiem „posłani”!
A zatem MOVE, MOVE, MOVE do tego co jeszcze przed nami w tym roku!

Spotkanie Ezer Kenegdo #lutySpotkanie dla kobiet Ezer – „Kształtuję”