WYSTARTOWALI!

Za nami pierwsze spotkanie przygotowujące do Wylania Darów Ducha Świętego. Wzięło w nim udział dziesięciu seminarzystów. Nieobecna dziesiątka miała udostępniony streaming (niektórzy jeszcze pracowali, inni zostali z dziećmi, pozostałych to i owo zatrzymało – czekamy jednakże na wasz bezpośredni udział).
Wyżej wymienionych powitała i wprowadziła w całość Maryla, seminarzyści dostali zeszyty do pracy, Michał poprowadził modlitwę, a cykl nauczań Piotr zainaugurował tematem: „Czy zawsze jesteśmy gotowi na przyjęcie Słowa od Boga?”. Powyższe podparte zostało cytatami z Biblii o bohaterach wiary (hej, seminarzyści! za kilka wieków będą tak nauczać na waszych przykładach), a całość udokumentowane poprzez wspólne „selfie” (skoro nauczał Piotr, to fotka być musi!). Następnie nasi milusińscy poszli dzielić się w grupach tym, co w nich obecnie pracuje.
Dzielcie się, kochani, wypełniajcie zeszyty i módlcie o swój Dar. Bowiem nasza wspólnota i cały Kościół potrzebuje was i waszych Darów, którymi wkrótce zostaniecie obdarzeni.
Cóż! Od mojego wylania minęły cztery lata. A wielkie rzeczy wtedy dostałem, jednakże tempo wprowadzania mam jakieś wolne i dlatego zastanawiam się czy zdążę… Ale może dane mi będzie dożyć wieku Abrahama? Lecz wy – teraz przygotowujący się do przyjęcia Darów – jesteście młodzi i macie prawie dwie dekady więcej na działanie (już wespół w zespół z Duchem Świętym!).
Powodzenia – najbliższe czwartki należą do was!

Ruszamy ze spotkaniamiCzwartkowa Msza wspólnotowa