Rekolekcje 180°- wspomnienia

Naszym marzeniem jest, by jak najwięcej młodych ludzi usłyszało Ewangelię i przylgnęło do Boga, Tego, który jest PRAWDĄ I ŻYCIEM. Dlatego też m.in. organizujemy rekolekcje wielkopostne dla licealistów.

W tym roku mieliśmy przyjemność opowiedzieć o Bożej miłości młodym ludziom i ich wychowawcom ze szkół w Jaworznie. Przez kilka tygodni poprzedzających rekolekcje, wchodziliśmy do klas na lekcje religii, by podzielić się z uczniami tym, jak doszło do tego, że Bóg pojawił się w naszym życiu. Rekolekcje odbyły się 26-28 lutego w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie. Pierwszego dnia poza uwielbieniem, modlitwą i nauczaniem, wystąpił na scenie, wspaniały człowiek i raper – Anatom, który na scenie pojawił się razem z z Kubą Lipińskim i Dj’em Wujaz’em. Anatom (Jakub Nowak), niegdyś znany jako B.A.K.U, we wrześniu 2014 nawrócił się i gruntownie przewartościował swoje dotychczasowe życie. Teraz rapuje o życiu z Bogiem i robi to naprawdę dobrze!
Polecamy jego kawałki m.in. Dreamliner

Więcej zdjęć znajdziecie w albumach:
Dzień pierwszy: http://bit.ly/2IbGHPs
Dzień drugi: http://bit.ly/2p1wfl0
Dzień trzeci: http://bit.ly/2HllqSl
Nasza Służba Uwielbienia poprowadziła uwielbienie z mocą, a Krzysztof dzielił się swoim świadectwem nawrócenia i powiedział krótkie nauczanie do uczestników rekolekcji.

Drugiego dnia postawiliśmy młodych ludzi przed bardzo ważną decyzją, przed którą stanął kiedyś każdy z nas, Metanojczyków: „Czy chcesz oddać swoje życie Jezusowi?”. Zawsze mocno wzrusza widok unoszonych w górę dłoni, tej odwagi gdy obok siedzą rówieśnicy, a młodzi ludzie decydują się publicznie odpowiedzieć na wezwanie do nawrócenia. Krzysztof Demczuk, lider Metanoi, poprowadził młodych w modlitwie zawierzenia życia Jezusowi.

Dnia trzeciego odbyła się Msza święta. To była najlepsza okazja dla młodych ludzi by przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Widzieliśmy poruszenie w wielu ludziach, którzy uczestniczyli w Eucharystii. Ksiądz Andrzej Nackowski, asystent naszej wspólnoty, wygłosił poruszające kazanie o Hiobie.

 

W tym samym tygodniu, w piątek zorganizowaliśmy Spotkanie Młodych w naszej sali na Sienkiewicza 11. Wystartowaliśmy o godzinie 18:00. To był świetny czas, na którym mogliśmy razem się modlić i uwielbiać Boga, ale też poznać się bliżej, zjeść wspólnie pyszną pizzę i pograć na xbox’ie! Przyszło 15 osób, świetnych, młodych ludzi z którymi mogliśmy się trochę bliżej poznać.

Pragniesz bliżej poznać Boga? Chcesz spotkać ciekawych młodych ludzi?
Zapraszamy Cię na spotkania dla młodzieży, które odbywają się w piątki o godzinie 18 na Sienkiewicza 11.
Jest to czas uwielbienia i modlitwy, jak również możliwość do dobrej zabawy oraz nawiązywania relacji. Nie zabraknie integracji, jak i szalonych potyczek przed xboxem! Weź ze sobą paczkę znajomych, rodzeństwo, przyjaciół- spędźmy piątkowy wieczór razem 🙂 Wpadnij koniecznie!

Konferencja Strefa ZeroNowy cykl nauczań: Życie w uwielbieniu